Başlangıç > Facebook > Yeni bir hesaba kaydolmadığım halde, yeni bir Facebook hesabı oluşturduğuma ilişkin bir e-posta aldım.

Yeni bir hesaba kaydolmadığım halde, yeni bir Facebook hesabı oluşturduğuma ilişkin bir e-posta aldım.

Bir hata sonucu Facebook hesabı onay e-postası aldıysanız, muhtemelen birisi yanlışlıkla sizin e-posta adresinizi kullanarak kaydolmaya çalışmıştır. E-postada verilen bağlantıya tıklamadığınız sürece, bu hesap onaylanmayacaktır. Onaylanmayan bir hesap sitede en fazla üç gün tutulur. Bu hesap onaylı değilken mesaj gönderemez, arkadaşların Duvarlarında yazamaz, tartışmalara katılamaz, arkadaşları dürtemez ve fotoğraflarda ya da notlarda etiketleyemez, içerik hakkında yorum yapamaz ve gruplara katılamaz veya Sayfaları beğenemez. E-posta sahibi tarafından üç gün içinde onaylanmayan hesaba erişilemeyecektir.

Birisi kimliğinize bürünmek veya sizi taklit etmek için bir hesap oluşturduysa, lütfen sahte profile gidin ve sol sütunun altında yer alan “Bu Kişiyi Şikayet Et/Engelle” bağlantısına tıklayın. “Bu Kişiyi Şikayet Et” kutusunu işaretleyin, neden olarak “Sahte Profil”i seçin ve şikayet türü olarak “Benim veya başka birisinin kimliğine bürünüyor”u ekleyin. Bu bilgileri inceleyebilmemiz için gerçek profilin geçerli internet adresini (URL) eklediğinizden emin olun.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: